Parça Değişimi

Batarya Değişimi

Hızlı Cep Servis merkezimizde cep telefonlarının ekran ve cam arızalarının dışında farklı nedenlerden dolayı parça değişimleri de yapılmaktadır. En çok parça değişimi gerektiren durumları kontrol ettiğimizde;

  • Batarya değişimi
  • Kamera değişimi
  • Mikrofon değişimi
  • Şarj soketi değişimi

olarak sıralanabilir. Bunların arızalanma durumlarını kontrol ettiğimizde ilk başta kullanıcı hatalarından kaynaklı sorunlar olduğu görülmektedir.

Cep telefonu kullanım kitapçığında bahsedildiği gibi şarj edilmeyen telefonların zaman içerisinde bataryaları şişerek arızalara veya ciddi yaralanmalara varan problemler oluşmaktadır. Ya da uzun süre kullanılmayan telefonlardan çıkartılmayan bataryalar zaman içerisinde yine şişerek problemlere yol açtığı görülmektedir.

Cep Telefonu Kamera Arızaları

Batarya değişimi haricinde cep telefonu kamera arızaları da sıkça servisimize gelmektedir. Özellikle mercek alanından darbe alan kameralar fiziksel olarak hasara uğramakta ve çalışmama sorunları ile servisimize ulaşmaktadır.

Cep Telefonu Şarj Soketi ve Mikrofon Arızaları

Cep telefonumuzu en çok masa, sıra gibi yüzeylere koyuyoruz. Bu yüzeylerde bulunan sıvı teması ile yine cep telefonların içerisine su girebilmekte özellikle şarj soketi noktası veya mikrofon yuvası gibi alanlar arızalanmaktadır.

Markalarımız
Bilgi Talep Formu

Bilgilerinizi ileterek sizlere en kısa sürede dönüş sağlayabiliriz.